Hakkımızda

Boyahane ve Yüzey İşleme Teknolojilerinde Entegre Çözüm Ortağı

Zafer Makina olarak, birçok farklı sektör ve ürün gurubuna yönelik vermiş olduğumuz sayısız, başarılı ve kaliteli hizmet sayesinde, endüstriyel boyahane tasarımı, üretimi ve kurulumu alanında Türkiye’nin önde gelen firmaları arasında yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Alanındaki lider kuruluşlardan biri olan ve 25 yıldır endüstriyel boyahane tasarımı, imalatı ve montajı konusunda faliyet gösteren Zafer Makina, beyaz eşyadan otomotive kadar birçok farklı sektörde sizler için çözüm üretiyor. Bursa-Gürsuda bulunan, 5 bin metrekare kapalı alana sahip merkezimizde, toz ve yaş boya kürlendirme fırınları, toz-yaş boya kabinleri, mobilya boyama tesisleri, yüzey temizleme sistemleri, konveyörler, boyama ekipmanları, robotlar ve kumanda panoları imal ederek, kurulum, arıza, periyodik bakım ve acil durumlar için müşterilerimize 7/24 hizmet veriyoruz.

Zafer Makina olarak yurt içinde ve yurt dışında sanayinin tüm sektörlerine hizmet vermekteyiz. Hizmet verdiğimiz başlıca sektörlere örnek olarak otomotiv sektörü, savunma sanayi, havacılık sektörü, denizcilik, mobilya, beyaz eşya, deri, plastik, seramik ve mühendislik sektörlerini verebiliriz.
Sürekli gelişmekte olan, boya ve yüzey işleme sektörüne ait teknolojileri yakından takip etmek ve çalışma sistemimize entegre etmek için, yurt içi ve yurt dışındaki fuarlara sürekli olarak katılım göstermekteyiz. Bu sayede yeni ticari anlaşmalar yapmayı, yeni pazarlara açılmayı, sektörü ve ülke ekonomisini geliştirmeyi hedefliyoruz.

20 yıl öncesine kadar önemi yeterince kavranmamış olan endüstriyel boyama uygulamaları, bugün itibariyle geldiği noktada, imalat sanayinin en önemli unsurları arasında yerini aldı. Endüstriyel boyama, imalatın son, satışın ise ilk basamağını oluşturan önemli bir alandır.
Makina ve aksamlarından otomotiv parçalarına, petrol ve gaz borularından, beyaz eşyalara kadar tüm üretim alanlarında boyama teknolojilerinden faydalanılıyor. Boyama tesislerinin çağdaş teknolojiyle yapılandırılması zaman, iş gücü ve enerji kaybını engellediği gibi başta üretici firmalar olmak üzere ülke ekonomisine ve yatırımcıya önemli kazançlar sağlıyor.

VİZYONUMUZ
Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak ve her zaman aynı kalitede ürün ve hizmeti gerçekleştirmektir.

MİSYONUMUZ
Bütün çalışanlarımıza kalite bilincini yaymak, Gelişime ve değişime açık olmak, Kaliteli ve üstün seviyede hizmet sunarak müşteri memnuniyeti sağlamak, Gelişen teknolojiyi sürekli takip ederek üretime yansıtmak, Çalışanlarımıza değer vermek ve firmayla birlikte onların da gelişimini sağlamaktır.

AKTİVİTELER
Her zaman daha kaliteli bir üretimi ve müşteri taleplerini zamanında yerine getirmeyi ilke edinmiş olan ZAFER MAKİNA, artan kalitesi ve üretim hızıyla müşterilerinin memnuniyetini amaç edinmiştir. ZAFER MAKİNA yüksek ürün kalitesini yurtiçi ve yurtdışı pazarlar için devamlılıkla sürdürmekte, yurtdışı pazarında 7 ayrı ülkeye düzenli olarak ihracat gerçekleştirmektedir.

BUKALEMUN
Sürüngenler sınıfı içinde yer alan kertenkele grubunun üyesi olan bukalemunlar ülkemizde nadir bulunan sürüngen türlerinden biri. Farklı beden yapıları, yaşam biçimleri ve renk değiştirme yetenekleriyse onları kertenkelelerden ayıran en önemli özellikler.

Bukalemunların birçok türü tropik iklim kuşağında yaşar. Dünyada ise en çok Madagaskar Adası’nda bulunurlar. Ülkemizde de Akdeniz ve Ege kıyılarında görülürler.
Vücutları yanlardan basıktır, başlarının üstünde miğfer şeklinde bir çıkıntı vardır. Ön ayak parmaklarının üçü içte, ikisi dışta olacak biçimde kendi aralarında birleşmiştir. Arka ayaklarındaysa içte iki parmak, dıştaysa üç parmak birleşmiş haldedir. Ayakları ve kuyrukları sayesinde dalları kolayca kavrayabildikleri için ağaç üzerinde kolaylıkla hareket edebilirler. Genellikle ağaç ve çalıların üzerinde yalnız yaşarlar.
Boyları 20-40 cm arasında değişen bukalemunların uzun ve yapışkan uçlu dilleri avlarını kolayca yakalayabilmelerini sağlar. Dilleri boylarının iki katı kadar uzayabilir.